Motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaların önüne geçmek amacıyla sürücülerin kasksız trafiğe çıkmaması için hazırlanan 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' projesi kapsamında Cumhuriyet Parkında düzenlenen programa; Vali Fahri Meral’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, kurum müdürleri ile vatandaşlar ve motosiklet sürücüleri katıldı.
 
08 Ağustos 2019 Perşembe günü düzenlenen kask dağıtım programına katılan Vali Meral, İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” projesi ve hedefleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Programın devamında motosikletleriyle alana gelen sürücülere Vali Meral ve İl Emniyet Müdürü tarafından kaskları dağıtıldı. Motosiklet sürücülerinin yoğun ilgi gösterdiği programda, sürücülere kasklarını veren Vali Meral, motosiklet sürücülerine tavsiyelerde bulunurken ölüm ve yaralanmaların önüne geçmek için sürücülerden trafiğe çıkarken kasklarını mutlaka takmalarını istedi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen programda 150 motosiklet sürücüsüne kask dağıtımı yapıldı. Yetkililerce motosikletli sürücülere kaskın önemini anlatan bilgilendirme amaçlı broşürler dağıtıldığı programın devamında çocuklara yönelik hazırlanan “Kemerin Ses Getirsin” projesi hakkında bilgilendirme yapıldı. 31 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek olan ve Emniyet kemerinin öneminin anlatıldığı yarışmanın sonunda 100 kişiye scooter hediye edilecek.
 
Programın sonunda Vali Fahri Meral alanda bulunan gurbetçi vatandaşlarımızla da kısa bir süre sohbet etti.