OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, sabah saat 09.30 sıralarında Larende Mahallesinde meydana geldi.
 
Alınan bilgiye göre, Muhammet T. (15), husumetli oldukları Cengiz A.’nın büfesine giderek av tüfeğiyle ateş açtı. Muhammet T., daha sonra kurşunladığı büfeye 300 metre ileride 1220 sokakta bulunan evine koşarak gitti ve karşı tarafın gelmesini beklemeye başladı.

Büfe sahibi Cengiz A. ile kardeşi Murat A., Muhammet T.’nin arkasından eve gitti. Muhammet T. evlerine gelen Murat A. ile Cengiz A. kardeşlere ateş etmeye başladı. Muhammet T’nin ateş etmesini engellemeye çalışan evdeki abisi Ramazan T.(29), kazara tüfeğin ateş alması üzerine boynundan vurularak ağır yaralandı. Cengiz A.’da ayağına gelen saçmalarla yaralandı.
 
Olay yerine giden polis ekiplerde yaşanan silahlı kavganın arasında kaldı. Yaralılardan Ramazan T., ambulansla kaldırıldığı Karaman Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, Cengiz A.’da özel hastaneye götürüldü.

7 GÜN SONRA HAYATINI KAYBETTİ

Çatışmada tüfekten çıkan saçmalar boynuna isabet eden ve ağır yaralanan Ramazan T.(29) kaldırıldığı Karaman Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 7 gün sonra hayatını kaybetti.